27687

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj için en iyi sonuca ulaşmak istiyorsanız doğru yerde olduğunuzdan emin olunuz.


En İyi Kalıcı Makyaj
 
Kalıcı Makyaj Uygulamalarında, Kalıcı Makyaj sanatçısının işinde uzman olmasının yanında kullanılan cihaz ve malzemenin kalitesi de büyük önem taşır. Eğer mükemmel sonuçlar elde etmek istiyorsanız kullanılan boyanın, makinenin ve iğnenin ve hakkında detaylı bilgi edinmeye özen gösterin. Örneğin Kalıcı Makyaj piyasasında Alman çeliğinden yapılmış kaliteli iğnede kullanılmakta, Çin malı ucuz ve kalitesiz iğnede kullanılmakta. Aynı şekilde Kalıcı Makyaj cihazlarında da kalite farklılıkları vardır. Makine ve boyanın kalitesinden, uygulamada kullanılan iğnelerin üstündeki son kullanım tarihine kadar ayrıntıları bulunmaktadır. Kalıcı Makyaj için en iyi sonuca ulaşmak istiyorsanız doğru yerde olduğunuzdan emin olunuz.

Kalıcı Kaş Makyajı
 
Kalıcı Kaş Makyaj'ın diğer bir adı Kaş Kontürüdür. Kaş Kontürü, kaşınıza her türlü değişikliği yaptırabilirmenize olanak sağlar. Şikayetiniz kaşınızdaki boşluklar ise, kaş kılı çalışması dediğimiz işlemle kaşlarınızın aralarına kaş kılına benzeyen çizgilerle boşlukları doldurabilirsiniz. Yada yapısından yada ilerleyen yaşlardan dolayı kaşınızda aşağı doğru bir düşme varsa bundan kurtulabilirsiniz. Kaşın özellikle uç kısmının aşağıda olması kişiye olduğundan yaşlı ve yorgun bir ifade verir. Bu durumda kaşınızı hiçbir estetik operayon olmadan yukarıya çekerek en az 5 yaş daha gençleşebilir ve daha estetik yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Kaş yüzümüzdeki ifadede en önemli etkendir. Sadece bir kaş kontürü ile yüzünüzde ciddi bir değişiklik yapabilirsiniz. Kaş şeklini tamamen değiştirebilir yada sadece şikayetçi olduğunuz kısma müdahale edebilirsiniz. Kaş kontürü ilk yapıldığında size olması gerekenden daha koyu dolayısıylada kalın gelebilir fakat kısa sürede bu durum değişir cilt kendini yeniler ve pigmentler doğal bir görünüme kavuşur. Kalıcı makyaj çalışmasını sonradan ne renge dönüşeceğinin bilincinde uygularız çünkü ilk yapıldığında size hoş gelsede iyileştiğinde ne renge döneceği daha önemlidir. Makyajın iyileşip naturalleşmesi 1 hafta sonra kendini belli eder ve 2 ila 4 yıl sürecek kalıcılığa kavuşur. Kaşı yaparken dikkat ettiğimiz noktolar; öncelikle sizin nasıl bir kaş istediğinizi dikkate alıyoruz. Kaşı yapmadan önce istediğiniz kaşı kalemle çiziyoruz ve bize göre size nasıl bir kaş gider onunda çizimini yapıyoruz. Kaşın rengini genellikle kullandığınız saç rengini baz alarak yapıyoruz. Eğerki kaşlarınızı boyatıyorsanız kaş kontürünü yaptırmadan önce boyatıp gelmeniz gerekir. Tabiki en önemli noktalardan biride yüz şeklinize gidecek bir kaş çizimi gerçekleştiriliyor. Siz onayladığınız takdirde işlem gerçekleştiriliyor.

Kalıcı Dudak Makyajı
Kalıcı dudak makyajının bir diğer adı dudak kontürüdür. Kalıcı dudak makyajı dudakları renklendirmek dışında şeklinde değişiklikler ve yara izlerini kapatmakta kullanılır. Dudak kontürü ile dudak çizgisi hatlarınızı ortaya çıkarabilir, hatta dudak hatlarınızı değiştirebilirsiniz. Dudaklarınızı daha büyütebilir veya küçültebilirsiniz. İsterseniz daha doğal, isterseniz daha renkli işlemler seçebilirsiniz. Zamanla dudaklarda oluşan pigment kayıplarına yara izleri, dudak uçukları, ilerleyen seneler ve sigara kullanımı sebep olabiliyor. Doğru beslenmemekten dolayı dudak rengi zamanla solabiliyor. Bu durumda kalıcı dudak makyajıyla tanışmalısınız, natural görünümlü yada daha renkli görünümlü dudaklar sadece seçiminize kalmıştır. İşlemden önce dudaklar krem ve jellerle iyice uyuşturulur.

Kalıcı Makyaj Dayanıklılık Süresi
 
Kalıcı makyajın tazeliğini muhafaza etme süresi 2 ila 3 yıl olarak bilinse de bu tam olarak doğru değildir, her bölge için farklılıklar gösterir. Ekipman ve boyanın kalitesi ile doğru orantılıdır. Elbette yapan kişinin uzmanlığıda çok önemlidir. Makyaj ilk yapıldığında oldukça koyu ve kalın ve belirgindir. 10 gün sonra doğallaşmaya başlar, kendini tam olarak 28 gün sonra komple onarmış olur. Çünkü cilt kendini 28 günde bir yeniler. Kaş kontürü eğer ilk defa yapılıyorsa bunu 1 ila 1,5 sene sonra tekrar yenileme ihtiyacı duymaya başlarsınız. Çünkü rengi sizi artık tatmin etmemeye başlar. Silinmez ama renk değişir. Eğer daha ilk değilse 3 sene kadar sizi memnun edecektir. Göz kontürü kaş kontürüne göre daha uzun süre dayanır. İlk yapıldığında oda çok koyu ve belirginken 10 gün sonra doğallaşacaktır. Bunun nedeni cildin kendini onarıp boyanın üstünde bir tabaka oluşturmasıdır. Dolayısıyla cildinizin altındaki pigmente bir yansıması söz konusudur. Buda makyajı daha doğal ve çıkamaz hale getirir. Dudak makyajıda ilk yapıldıktan sonra 10 gün içinde haddinden fazla açılır ama o haliyle 4 sene kalıcılığını korur hatta dahada fazla kalır. Fakat bu işlemler doğru yapıldıklarında bu sürelerde kullanılır. Eğer doğru şekilde cilt altına girilemediyse bir süre sonra ya hiç bir şey kalmaz yada kabartı olur. Yani derinlik tutturulamadıysa makyaj hemen çıkacak kaybolacaktır. Yada çok derine girilip kesik oluştuysa her kesik izinde olduğu gibi kabarma şeklinde çıkıntı olacaktır. Tabi şunu da unutmayalım genellikle kalıcı makyajın renginden memnun kalma süresi 1,5 ila 2 yıl olabilir. Ama kişinin zevkiylede orantılıdır. Siz 3 yıl sonra bile kaşınınızın renginden memnun kalabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Bakımı
Kalıcı Makyaj yaptırdıktan sonra üzerinize düşen vazife; ona 2 hafta süre ile önerilen kremi kullanarak biraz özen göstermektir. Unutmayın ki eğer önemsemez ve bakımını yapmazsanız asla iyi bir makyajınız olamaz. İşlem yapıldıktan sonra cilt kendini onarırken kabuklaşma sürecine girer. O yaranın iyileşmesi için bepanthene plus kullanmanız gerek ve o kabuğu kaldırmamanız gerek. kalıcı makyajı yaptırdıktan 6 saat sonra su değdirebilirsiniz. Ama kabuğu kaldırmamaya özen gösterin. Kabuğu kaldırırsanız kalıcı makyajınızın rengi açılır. Bu kabukların soyulur gibi göze fazla görünmeden yumuşak bir biçimde düşebilmesi için onu yumuşatmalısınız ve kendini onarması için bepanthene plus kullanmalısınız. İşlem yapılan bölgeye makyaj yapmayın ve önerilenler dışında kremler sürmeyin. Oluşan kabuklar bepanthene sayesinde yumuşak olacak ve kendi kendisine düşecektir. Böylece alttan harika bir renge sahip olursunuz. Bu kabukları siz kendiniz koparırsanız alttaki boyayıda alacaktır öyle çıkacaktır dolayısıyla makyajda boşluklara sebep olursunuz. Bunun dışında 2 hafta solaryum, havuz ve güneşlenmek zararlıdır. Kalıcı makyajınızın rendini değiştirir. Normalde de birkaç ay sonrasında bile güneşlenirken kalıcı makyajınızı koruyucu ile korumanız önerilir. Uzun soluklu kullanmak istiyorsanız.