27687

Dövme Silinirmi?

Dövme zamanla silinir mi?

yenilemeModern dövme makineleri sayesinde uygulama yapılan dövme modelleri hatasız bir şekilde deriye işlenirse ve herhangi bir dövme sildirme işlemi yapılmazsa dövmenizin silinmesi mümkün değildir. Boya kalitesi, iğne kalitesi, makine kalitesi çok önem gösterdiğinden dolayı yaptıracağınız dövmeyi profesyonel bir dövme sanatçısına emanet etmeniz en doğru tercih olacaktır :)

Uygulamadan sonra dövmenin yapıldığı bölgeye günlük olarak; 1. hafta 4 defa, 2. hafta 3 defa, 3. hafta 2 defa, 4. hafta 1 defa düzenli bir şekilde krem sürdüğünüz zaman dövmenizde renk ve deseninde bir bozulma oluşmayacaktır.

Dövmenizin deformasyona uğrayacağı unsurlar nelerdir?

Profesyonel dövme sanatçısı tarafından yapılmış olan dövme deseni ortalama 5-7 yıl gibi bir süre sonra soluk gözükmeye başlayacaktır. Dövme yapılırken kullanılmış olan iğne, üst deriyi parçalayarak boyayı derinin 4 kat altına doldurur. İyi bir bakım sonrasında boyanın üzerinde yeni deri tabakaları oluşur ve dövmeniz zamanla soluk görünmeye başlar. Tabii ki ilerleyen yaş sebebiyle oluşan deri kırışıklıkları ve aşırı miktarda kilo alıp, vermek zaman içerisinde dövmeniz de deformasyona sebep olan unsurlardır.

Bu gibi durumlarda dövmenizi yenilemenizi veya cover-up yaptırmanızı tavsiye ederiz .